KONYA > HABERLER > Atıcılık Sporu Stresi Azaltıyor…

Atıcılık Sporu Stresi Azaltıyor…

 

Yazı: Serpil Özbek
Yoğun iş temposunun arasında insanın kendisini rahat hissetmek istediği anlar olduğunda hobilerimiz devreye giriyor. Kendimize ayıracağımız kısacık bir anda bile yapmaktan keyif aldığımız bir şeylerle uğraşmak, bir çeşit terapi olabiliyor. Ancak yaptığımız işe, bulunduğumuz çevreye ve alışkanlıklarımıza göre hobilerimiz de farklılık gösteriyor. Atıcılık da, şu sıralar stres atmak için tercih edilen hobilerden biri. Konya’nın ilk ve tek kapalı tabanca atış poligonu Ankara yolu üzeri, Fevzi Çakmak Mahallesinde Konyalılara hizmet veriyor. Silah meraklılarına atıştan eğitime, silah ruhsatından özel silah bakımına kadar çok geniş yelpazede hizmet sunan “POLİGON”un İşletme Müdürü Mehmet Ali bey ile hobi olarak atıcılığı konuştuk.
 Atıcılık nedir, İhtiyaç mıdır, kimlere hitab eder ?”Poligon” ülkemiz insanı için çok yeni bir kavramda olsa ihtiyaçtır demek yanlış olmaz. Şöyle ki Ülkemiz genelinde her ne kadar poligon kullanımı pek yaygın olmasa da, hafif ateşli silahlar grubuna giren yarı otomatik tabanca edinen vatandaşlarımızın sayısının yadsınamayacak kadar fazla olduğu bir gerçektir. Bu gerçek dikkate alındığında şöyle bir soru akla gelebilir. İnsanlar neden silah sahibi olmak isterler? Bu sorunun cevabını; korunma amacıyla, spor amacıyla, hobi amacıyla, gibi 3 ana başlı altında toplamak mümkün olabilir.
Devamı Konyalife 16. sayıda...

 

Kaynak : konyalife
Tarih: 28.05.2008 12:56:02
Etiketler: atıcılık, spor, poligon
Yoğun iş temposu altında çalışanların artık yeni bir hobisi var. Poligona gelen birçok farklı meslekten insanlar sıkıntılarını unutup moral depoluyorlar.
  • KONYA LIFE DERGİSİ

  • 2 ayda bir yayınlanan Konya'nın Kültür sanat gezi alışveriş ve gurme dergisi. Şehri bizimle yeniden keşfedin.

  • Konya Life