KONYA > HABERLER > BİM Konya’da 38. Şubesini Açtı

BİM Konya’da 38. Şubesini Açtı

Kaliteli ürünleri en uygun fiyatla sunduklarını ve yüksek indirimli perakende alışveriş modelini 1995 yılında Türkiye’de hayata geçirdiklerini belirten yetkililer, “BİM, ülkemizde tüketici ve üretici için yeni bir çığır açtı. Konya’da 38. şubesini açan BİM, yılbaşına kadar şube sayısını 45’e çıkaracak.” dediler.
Yetkililer çalışmaları hakkında şu bilgileri verdiler: “BİM, başlangıçta 21 mağaza ile başlayan hizmetini bugün Türkiye’nin hemen her yerine yayılmış 2200’ün üstünde mağaza ile sürmektedir. Mağaza sayısı bakımından ülkemizin en büyük perakende kuruluşu olan BİM ciro bakımından da perakende sektörünün ikinci büyük kuruluşudur.
Ortaya koyduğumuz güçlü büyüme gerçek bir başarı öyküsüdür. Başarımızın temelinde ise
gereksiz masrafları asgari düzeye indiren, müşteriye hizmeti ön plana çıkartan yaklaşımımız bulunmaktadır. Uyguladığımız model, öncelikle uygun kiralı yerlerde mağazalar açmakla ve her türlü gereksiz masraftan kaçınmakla başlar. Ürünlerin BİM’in kendi lojistik merkezlerinden en ekonomik ve etkin şekilde nakledilmeleriyle sürer. Ama sadece bunlardan ibaret değildir.
BİM mağazalarında sınırlı sayıda ürün satışa sunulmaktadır. Müşterilerimiz yaklaşık 600 çeşit seçkin ürün arasından tercih yaparlar. Şirketimizin, bu ürünlerin her birinin Türkiye’deki en büyük alıcılarından biri olması, bize satın alma sürecinde büyük bir rekabet avantajı sağlamaktadır. Bu durumun doğal bir sonucu olarak, BİM, ürünlerini mümkün olan en uygun
fiyatlardan satışa sunabilmektedir. Tüketicilere sunulan özel markalı (private label) ürünlerin Türkiye’deki öncüsü BİM’dir. BİM mağazalarında yer alan özel markalı ürünler, markası ve formülü yalnız BİM’e ait olan ve BİM’in seçtiği tedarikçilerce üretilen yüksek kaliteli ürünlerdir. Bu ürünlerin en önemli özelliği, aynı kalitedeki benzer ürünlere kıyasla %15 ila % 45 oranında daha uygun fiyatlı olmalarıdır. Her gün milyonlarca tüketicinin yüksek kaliteli ürünü en uygun fiyattan almasını sağlayan BİM, çok sayıdaki nitelikli üretici kuruluştan alım yaparak, Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaktadır. BİM, iş ortakları olarak kabul ettiği tedarikçileriyle güvene dayalı, uzun vadeli ve güçlü ilişkiler kurmaya büyük önem vermektedir. Bu kapsamda markalı ve özel markalı ürünleri piyasaya sürmek için tedarikçilerimizle işbirliğimiz devam edecektir. Bölgesel organizasyonlarımız, her birinin kendi personeli bulunan bölge genel müdürlerince idare edilmektedir. Her bölgenin kendine ait deposu bulunmaktadır. Organizasyonumuzun en temel özelliği, yönetimin merkezi bir nitelikten arındırılmış olmasıdır. Elde ettiğimiz başarılı iş sonuçları ve yüksek kurumsallaşma düzeyimiz başından beri saygın uluslararası yatırımcıların dikkatini çekmiş ve yatırımcılar nezdinde itibarımızı en üst düzeyde tutmuştur.”
Kaynak : Merhaba
Tarih: 26.11.2008 10:32:21
Etiketler: bim, konya, şube
Konyalı Mustafa Latif Topbaş’ın da kurucu ortakları arasında yeraldığı BİM, Konya’da 38. şubesini Ziya Ül Hak Caddesi’nde hizmete açtı.
  • KONYA LIFE DERGİSİ

  • 2 ayda bir yayınlanan Konya'nın Kültür sanat gezi alışveriş ve gurme dergisi. Şehri bizimle yeniden keşfedin.

  • Konya Life