KONYA > HABERLER > Binko Yapı'nın Yeni Gözbebeği Akasya Park Konutları

Binko Yapı'nın Yeni Gözbebeği Akasya Park Konutları

Son yıllarda yapı sektöründeki hareket, şehrimiz Konya’yı da etkilemektedir. Bu hareketliliği incelediğimizde, inşa edilen büyük uydu kentlerin arkasında hep deneyimli firmalar çıkmakta. Siz de şehrimizin köklü kuruluşlarından birisiniz. Bizi firmanız ve yaptığınız hizmetler hakkında aydınlatır mısınız?

Binko Yapı Gayrimenkul 27 yıllık deneyime sahip, profesyonel bir ekip tarafından yönetilen, Konya’nın seçkin firmalarından birisidir. Yapı ve gayrimenkul sektöründe güven unsuru tüm ilişkilerin üzerine inşa edilen bir unsurdur. Biz gerek proje aşamasında, gerek yapım aşamasında, gerekse müşterilerimizle olan olan ilişkilerimizde güven unsurunu merkeze oturtan bir anlayışla çalışıyoruz. Çevreye ve insana duyarlı projelerle sosyal sorumluluk ilkesinin gereklerini yerine getirirken en iyi malzemelerle yetenekli iş gücünü harmanlayıp elit projelere imza atmaktayız. Müşterilerimizin yıllarca emek harcayarak oluşturdukları birikimlerini değerlendirecekleri konutları üretirken yönetmelikleri titizlikle uygulayarak, %100 müşteri memnuniyetini kazanmak en temel prensibimiz. Biliyoruz ki; firmamızın itibarı müşteri memnuniyeti ile doğru orantılı.

Şehrimizin tek merkezli yapıdan kurtarılması adına yeni kent merkezleri oluşturma konusunda yaptığınız projelerden Lale Park, gerek Konyalıların gerekse yatırımcıların beğenisini ve takdirlerini kazanmış durumda, bu projeler çerçevesinde yapımına başladığınız Akasya Park Konutları’ndan biraz bahseder misiniz?

Gelişmiş ülkelerde şehirleşme planları yaşam alanlarının iş, eğitim, spor, sağlık, alışveriş ve eğlence merkezlerine ulaşmakta en uygun alanlara inşa edildiğini gördük. Arzu edilen modern şehirleşme planları, insanlar bu gibi ihtiyaçlarına en kısa yoldan ve en uygun bir şekilde ulaşabilmeleri üzerine kurulu. Biz Lale Park projemizde bunu hedefledik ve başardık. Bildiğiniz gibi Lale Park Konya’nın yeni yerleşim merkezinde Real Alışveriş Merkezi, Otogar, Üniversite, Havaalanı ve Organize Sanayi Bölgesi’nin yakınına inşa edilmiştir. Bölgenin yatırımcısına en çok kazandıran projesi olma özelliğini taşıyan Lale Park’ın çevresi yeni spor ve sağlık kompleksleriyle donatılmakta. Yeni projemiz olan Akasya Park’ı da aynı bölgede inşa ediyoruz. Bu projemizi Otogar’ın hemen arkasında, Real Alışveriş Merkezine 900 metre mesafede, Tramvay durağına 300 metre yakınlıktaki alana inşa ediyoruz. Ayrıca İstanbul Caddesine paralel ve Selçuklu Belediyesi’nin karşısında yer almakta, Selçuk Üniversitesi, Mevlana Üniversitesi, Havaalanı, Beyhekim Hastanesi ve şehir merkezine çok kolay ulaşılabilecek konumdadır.

Konut almak sadece bir ihtiyaç değil aynı zamanda bir yatırım unsuru. Bu projenizde yatırımcıları bekleyen ayrıcalıklar nelerdir?

Yaşam tasarlamak konut tasarlamaktan zordur, biz yıllara dayanan tecrübe ve bikimimizle yaşamı usta ellerle bir sanat haline dönüştürmenin çabası içindeyiz. Metropolleşen şehrimizde insanlarımıza yaşanabilir alanlar oluşturarak Konya’yı bir vizyon şehir haline getirmek için uğraşıyoruz. 9.365 metrekare arsa üzerine inşa edeceğimiz Akasya Park Konutlarında inşaat alanı %23 yani 2.154 metrekare olacak, geri kalan 7.211 metrekare yeşil alan ve sosyal donatılar olarak tanzim edilecek. Bu alan içerisinde Fitness salonu, toplantı salonu, Masa Tenisi salonu, sosyal tesislerin yanı sıra iç bahçede; spor sahası, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru, bisiklet yolları ve kamelyalar yer alacak. Genelde projelerimizde bu gibi tesislere daha çok yer vererek daha yaşanabilir, daha nefes alınabilir mekanlar oluşturmayı planlıyoruz. Güven konusundaki hassasiyetimizi önceki müşterilerimiz iyi bilir. Akasya Park konutlarında da yine güvenlik ön planda olacak. Site girişleri tek bir kontrol noktasından gerçekleştirilecek. Blok girişlerinde yer alan görüntülü konuşma sistemi ve dahili görüşme ağı sayesinde her türlü haberleşme imkanı sağlanacaktır. Kapalı otoparkta, blokların çevresinde ve giriş noktalarında yer alan kamera sistemi ve elektrik kesintisinde asansörler ve aydınlatmalar için devreye girecek jeneratör sistemi sayesinde site sakinleri her daim güvenli ve huzurlu bir yaşamın tadını çıkaracaklar.”

Binko Yapı'nın Yeni Gözbebeği Akasya Park Konutları Fotoğraf Galerisi

Kaynak : Konya Life 39. sayı
Tarih: 30.08.2012 12:23:25
Etiketler: Binko Yapı, Akasya Park Konutları
Konya'nın köklü firmalarından Binko Yapı Gayrimenkul ve Sami Güler Yapı Gayrimenkul ortaklığında yeni bir yaşam merkezi doğuyor: Akasya Park. Yakın bir zamanda hayata geçirecekleri bu yeni projeleri hakkında, Binko Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Nohutcu ile bir söyleşi gerçekleştirdik...
  • KONYA LIFE DERGİSİ

  • 2 ayda bir yayınlanan Konya'nın Kültür sanat gezi alışveriş ve gurme dergisi. Şehri bizimle yeniden keşfedin.

  • Konya Life