KONYA > HABERLER > Konya Tenis,Dağcılık ve Su Sporları Kulübü

Konya Tenis,Dağcılık ve Su Sporları Kulübü

Söyleşi: Funda OLGUN
Fotoğraflar: Rıfat ERGAN

Konya tenis, dağcılık ve su sporları kulübü 1985 yılında kuruldu. Forma rengimiz kırmızı-larcivert. Kulübümüzün dünyada eşi benzeri görülmemiş bir durumu vardı. Sporcumuz, malzemelerimiz vardı ancak tenis oynayacak kortumuz yoktu. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün malı olan bu kortları ricayla kullanabiliyorduk. Bu yılın başında çok kapsamlı bir proje ile kortların bize tahsisi için müracaat ettik. İl müdürlüğü müracaatlarımızın çok yerinde ve doğru olduğunu, bunun için önce vilayetten daha sonra ise genel müdürlükten olur almak suretiyle 2+1 kort ve sosyal tesisi 10 yıllığına kira bedelini 6 misli arttırarak kiraladık. Projemizde taahhüt ettiğimiz her şeyi fazlasıyla yaptık. Konya’da ilk defa kapalı kortu yaptık. Açık, kapalı kortu ve sosyal tesisimizle burası örnek gösteriliyor. Üyelerimiz, resmi kurumlar, Konya Spor, meram voleybol takımımız, yerli ve yabancı konuklarını burada ağırlıyor. Buraya gelen spor adamları ve spor yazarları Konya’da böyle bir tesise hayranlıklarını ifade ediyorlar. Kulübümüz 2. tenis liginde mücadele ediyor. Bu seneki müsabakalar 23 Eylül’de İzmir’de başlıyor. Kort sayısı olarak tesisler yeterli olmadığı için buraya maç vermiyorlar. Onun için bütün maçlarımızı İzmir’de oynayacağız. Bayan ve erkek takımlarımız 1.lige çıkmak için mücadele verecek. Geçen sene finallerde kaybeden erkek takımımızı 1.lige çıkarmayı hedefliyoruz.
Spor yapan çocuk kesinlikle kötü alışkanlıklar edinmez. Eğer bir de velisi ve hocaları da ilgi gösterip teşvik ederse. Bzi kulüp olarak 7-16 yaş arası yetenekli 95 tane kız ve erkek çocukları 2 bayan ve 2 erkek antrenör himayesinde yaz dönemimde yetiştirdik. Bunların içerisinden 25 tanesini de bu sene lisanslı olarak takıma hazırlıyoruz.
Mevcut takımımızda şu anda 12 erkek, 6 bayan sporcumuz var. Bunlar 17 yaş üzerindeki sporcularımız. Bu sporcularımızdan birkaçı Türkiye dereceleri yapabilecek, takımımızın bel kemiği olan sporcularımız. 

Kaynak : Konya Life 14. Sayı
Tarih: 25.10.2007 15:09:03
Etiketler: konya-tenis-dağcılık-su-sporları-kulübü
Konya Tenis, Dağcılık ve Su Sporları Kulübü Başkanı Muzaffer Gezer’den kulüp hakkında bilgi aldık.
  • KONYA LIFE DERGİSİ

  • 2 ayda bir yayınlanan Konya'nın Kültür sanat gezi alışveriş ve gurme dergisi. Şehri bizimle yeniden keşfedin.

  • Konya Life