KONYA > HABERLER > Şehri Meram Konutları`nın Talihlileri Belirlendi

Şehri Meram Konutları`nın Talihlileri Belirlendi

Konevi Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilen kura çekimine Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, kooperatif yönetimi ve ön başvuruda bulunan vatandaşlar katıldı. Şehri Meram Konut Yapı Kooperatifi Başkanı Fatma Toru, yapılacak çekilişle 320 asil ve 100 de yedek üye belirleyeceklerini ifade ederek, "10-21 Mart 2008 tarihleri arasında asil üyeler, üyeliklerini kesinleştirecekler. 24-31 Mart 2008 tarihleri arasında da yedek üyeler, boş kontenjan kalması durumunda sıralamaya göre üye olabilecekler" dedi.
Yatırım ve atımlarla hızla büyüyen ve Meram`a büyük değer kazandıran bir belediye ünvanını kazandıklarını belirten Meram Belediye Başkanı Refik Tuzcuoğlu, "Daha önce hiçbir konut yapmayan bir belediyeyi konut hamlelerinde öncü bir belediye haline getirdik. TOKİ ile birlikte Gödene`de yapımı devam eden 3 bin 200 konut, Kozağaç Gedavet Konutları ve Çaybaşı Kentsel Dönüşüm Hamlesi`nden sonra şimdi de kooperatif usulüyle Hatıp Mahallesi`nde yeni bir konut hamlesi başlatmış olduk. Kura çekiminin hayırlı olmasını diliyorum" diye konuştu. Kozağaç kavşağı ile Meram TOKİ Konutları arasında 43 bin metrekarelik alanda kurulacak Şehr-i Meram Konutları, 150 metrekare ve 3+1 daire şeklinde olacak. Başkan Tuzcuoğlu, bu yıl içinde temeli atılacak konutların site tarzında olacağını; yeşil alan, otopark, çocuk oyun alanları, çevre düzenlemesi ve temiz havası ile huzurlu ve sağlıklı bir yaşam merkezi doğacağını vurguladı.
Kaynak : iha
Tarih: 10.03.2008 12:18:41
Etiketler: meram
Konya`nın merkez Meram İlçe Belediyesi öncülüğünde Hatıp Mahallesi`nde yapılacak olan 482 konutluk Şehr-i Meram Konutları`nın üyeleri, çekilişle belirlendi.
  • KONYA LIFE DERGİSİ

  • 2 ayda bir yayınlanan Konya'nın Kültür sanat gezi alışveriş ve gurme dergisi. Şehri bizimle yeniden keşfedin.

  • Konya Life